ЯК НОВІ ЖИТЕЛІ В ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОТГ ПЕРЕТВОРЮЮТЬ МРІЇ НА БІЗНЕС
У Тернополі завершився тренінг «Генеруй бізнес-ідею. Розпочинай свій бізнес», спрямований на підтримку людей, які вимушено залишили свої домівки через повномасштабне вторгнення. Захід допоміг учасникам та учасницям знайти нові можливості для самозайнятості та започаткування власної справи.
Шлях до нових ідей
Серед учасників та учасниць — люди з різними історіями та мріями:
Ольга з Херсонської області, яка має 20-річний досвід у торгівлі, планує відкрити продуктовий магазин у Тернопільській ОТГ.
Оксана з Нікополя, яка закінчила перукарські курси від NRC, прагне реалізувати себе у сфері краси, мріє відкрити власний салон.
Павло з Харкова у свої 20 років - у пошуку чогось нового, прагне запустити інтернет-магазин тематичних товарів
Цінні знання від експерта
Тренінг проводив досвідчений бізнес-тренер Іван Харченко. Учасники та учасниці отримали практичні навички фінансового планування та створення бізнес-планів, навчилися реалістично оцінювати свої ресурси та тестувати бізнес-ідеї.
“Без цифр неможливо зрозуміти, чи працює ваша ідея. Візуалізуючи дані, ви зможете ухвалювати правильні рішення», — наголошував Іван Харченко.
Фінальним етапом стала ділова гра, де команди виробляли та реалізовували капелюхи; брали кредити, закуповували обладнання, будовували бізнес-стратегії та продавали свою продукцію. Це дало можливість протестували набуті навички у реальних умовах підприємництва.
Мотиваційні історії
Наталя Бєлімова з Харкова, двічі переселенка, тепер розвиває бізнес у м.Луцьку - виготовляє” Карамель ручної робота Ната” . Починала вдома для сина. Завдяки грантовій підтримці за два роки змогла не тільки розпочати, а й розвинути власну справу. Фінансову підтримку від NRC використала для придбання професійного обладнання для виробництва карамелі. Тепер вона проводить майстер класи, постійно розширює асортимент продукції, створює їстівні логотипи, впроваджує у свої вироби новації та прагне вдосконалення.
Люди часто бояться сміливо мріяти. Гранти підприємцям відкривають нові можливості, - каже Тетяна.
Анна Бровко після повномаштабного вторгнення з восьмирічною донечкою і шестимісячним сином виїхала до Польщі, але повернулась в Україну. Закінчила курси кухарів від NRC і тепер планує створити сервіс здорового харчування: доставляти обіди в офіси, готувати українські страви для святкових подій.
- Я завжди любила готувати, але колись батьки були проти моєї мрії. Тепер я вирішила займатись тим, що люблю,- зізнається Анна.
Подяки та перспективи
Учасники та учасниці тренінгу щиро дякували донорам і організаторам за підтримку, адже без цієї допомоги реалізувати мрії було б значно складніше. Наступний важливий етап - участь у конкурсі бізнес-планів, де найкращі проєкти отримають гарант до 5000 доларів США для старту та розвитку власної справи.
В межах проєкту «Підвищення економічної спроможності та доступу до можливостей для постраждалих від конфлікту громадян у Львівській області, що проводиться спільно з Норвезькою радою у справах біженців (NRC) в Україні в межах Програми підтримки Нансена для України за фінансової підтримки Норвезької агенції з розвитку співробітництва (Norad) в партнерстві з ГО “Центр “Жіночі перспективи”.