ЛЬВІВСЬКЕ РЕГІОНАЛЬНЕ ПАРТНЕРСТВО ЗАЙНЯТОСТІ

ЛЬВІВСЬКЕ РЕГІОНАЛЬНЕ ПАРТНЕРСТВО ЗАЙНЯТОСТІ

Школа розвитку стартапів: нові можливості

Школа розвитку стартапів: нові можливості

Відбулось навчання у триденній Школі розвитку стартапів, яка об'єднала 24 учасниць/-ків із Волині, Тернопільщини та Львівщини, серед яких переважно - внутрішньо переміщені особи (ВПО). Неймовірні експертки, а їх було дев’ять, ділились практичними знаннями та досвідом для успішного розвитку бізнесу в сучасних умовах.

День перший: натхнення та фінанси

Школу розвитку стартапів відкрила Любов Максимович, голова ГО "Центр "Жіночі перспективи". Вона презентувала соціальне підприємство "Рукомисли" та поділилася секретами успішного підприємництва. Її головна порада: "Ставте реальні цілі та рухайтеся до них крок за кроком. Головне – ніколи не опускати руки!"

Юлія Суровець, заступниця директора компанії "Люкс Бухгалтерія", розповіла про переваги підприємницької діяльності в Україні, зокрема простоту реєстрації через платформу "Дія" та можливість залучення коштів з різних програм. Вона роз’яснила ази бухгалтерії, правильного ведення фінансових справ і своєчасної сплати податків.

Тренінг Анни Костюк, керівниці консалтингової компанії "Kostyk Consulting", був про залучення грантового фінансування. Вона виокремила три види грантів — державні, міжнародні та приватні, а також пояснила, як правильно оформлювати заявки та будувати стратегію залучення фінансових ресурсів.

День другий: психологія успіху та комунікація

Наталена Комаринська, практикуюча психологиня допомогла учасницям/-кам зрозуміти власні бар’єри. Практичні вправи допомогли  їм подолати страх невдач, навчитися трансформувати сильні сторони у можливості і перетворювати слабкості на ресурси.

Слухачки/-і Школи також вивчали мистецтво ефективної комунікації зі Світланою Трубич та Наталією Кузьмою. Особливу увагу приділили побудові особистого бренду, PR-інструментам та секретам переконливих презентацій.

Лариса Баранова, бізнес-тренерка, допомогла учасникам розібратися з бізнес-моделями, адже це ключовий елемент успіху будь-якої компанії. Практична вправа допомогла закріпити нові знання.

День третій: маркетинг і стійкість

Зоряна Войтів, експертка з маркетингу у соціальних мережах, навчила правильно презентувати продукт онлайн, налаштовувати таргетовану рекламу та працювати з клієнтською аудиторією.

Бізнес-тренерка Ольга Добровольська провела навчання зі стійкості в умовах криз. Вона наголосила, що кожна криза — це шанс для зростання, а творчий підхід допомагає знаходити вихід із будь-яких ситуацій. Експертка навчила практикам, що допомагають щоденно тренувати життєстійкість.

Корисною також була презентація Руслани Палій, представниці Львівського обласного центру зайнятості. Вона ознайомила присутніх із державними програмами підтримки бізнесу, ваучерами на навчання та різного роду компенсаціями, з критеріями відбору та умовами отримання фінансування.

Завершальним акордом стала зустріч із випускницями першої Школи розвитку стартапів — Мар’яною Кучмою та Наталею Саламатіною, які своїми прикладами довели: наполегливість і віра у власні сили — ключ до успіху.

Результати

Учасники отримали сертифікати про завершення Школи та, що найважливіше, — цінні знання, які стануть фундаментом для їхніх бізнес-ідей. Школа розвитку стартапів стала ще одним кроком до економічного зміцнення України та підтримки тих, хто шукає нові можливості навіть у найскладніші часи.

В межах проєкту «Підвищення економічної спроможності та доступу до можливостей для постраждалих від конфлікту громадян у Львівській області, що проводиться спільно з Норвезькою радою у справах біженців (NRC) в Україні в межах Програми підтримки Нансена для України за фінансової підтримки Норвезької агенції з розвитку співробітництва (Norad) в партнерстві з ГО “Центр “Жіночі перспективи”.