ЛЬВІВСЬКЕ РЕГІОНАЛЬНЕ ПАРТНЕРСТВО ЗАЙНЯТОСТІ

ЛЬВІВСЬКЕ РЕГІОНАЛЬНЕ ПАРТНЕРСТВО ЗАЙНЯТОСТІ

НОВЕ ЖИТТЯ З НУЛЯ: ТРИ НАТХНЕННІ ІСТОРІЇ

НОВЕ ЖИТТЯ З НУЛЯ: ТРИ НАТХНЕННІ ІСТОРІЇ

Після початку повномасштабного вторгнення чимало українців змушені були покинути свої домівки, залишивши улюблену роботу, бізнес і плани на майбутнє. Але навіть у найскладніші часи вони знаходять сили не тільки почати все з нуля, а й будувати нове майбутнє у громадах, які їх прихистили. Сьогодні ми хочемо поділитися історіями трьох учасників/ць проєкту “Підвищення економічної спроможності та доступу до можливостей для постраждалих від конфлікту громадян у Львівській області”, які впевнено йдуть до своєї мрії.

Анжела Лісовська : як втратила все, але не здалася.

У березні 2022 року Анжела разом із великою родиною евакуювалась до Львова, сподіваючись, що це буде тимчасовим рішенням. Вона мріяла повернутися додому, у Запоріжжя, до свого звичного життя дочки, дружини, матері та підприємиці.

Однак час минав, і її будинок і бізнес - магазини та міні-готель на березі Азовського моря - опинилися на непідконтрольній Уряду України території. До повномасштабного вторгнення Анжела впевнено рухалась вперед, але війна змінила все.

   “Ми все втратили. Починати з початку, без засобів - дуже страшно. Я намагаюсь знайти ресурси, впевненість і можливості. Мрію за короткий час досягти успіху і твердо стояти на ногах. Це для мене дуже важливо”, - ділиться Анжела.

  Завдяки участі у проєкті вона отримала нові знання з маркетингу, бізнес - планування та зустріла однодумців, які допомогли побачити перспективи. Тепер Анжела Лісовська працює над ідеєю власного бізнесу з вишивки та брендування виробів. Знову відчуває впевненість у своїх силах.

Євген Панькін: новий дім - новий шанс для улюбленої справи.

Євген Панькін — багатодітний батько, який разом із родиною переїхав з Маріуполя до Львівщини. Саме тут на світ з’явився його наймолодший син Лев. Переїзд став для них викликом, але Євген не втрачає оптимізму та сили духу. Маючи 20 років досвіду в шиномонтажній сфері, він вирішив відновити справу на новому місці.

Спостерігаючи, за великим потоком автомобілів повз їхній новий будинок, Євген побачив потенціал для відкриття шиномонтажної майстерні. Після тренінгу «Генеруй бізнес-ідею. Розпочинай свій бізнес», він розробив детальний  бізнес-план та подав його на конкурс для отримання гранту. Євген Панькін готовий співфінансувати свій проєкт і вже готовий придбати необхідне обладнання для відкриття майстерні.

Марина Юшкова: відродження сімейної пасіки

Для Марини Юшкової бджільництво стало не лише справою життя, а й можливістю допомогти іншим. Внаслідок бойових дій родина змушена була переїхати з Харківщини до Львівщини. Їм вдалося врятувати лише 10 вуликів зі своєї пасіки. Сьогодні пасічники вже розширили сімейну справу до 30 вуликів і офіційно розвивають свій бізнес.

Марина, яка раніше допомагала чоловіку, тепер сама досвідчена бджолярка.. Вона мріє створити на базі пасіки місце для оздоровлення та реабілітації військових. У планах - послуги апітерапія, флотингу та сну на вуликах. Ці методи сприяють фізичному та емоційному відновленню, що особливо важливо в наш час.

 «Я хочу зробити свій внесок у Перемогу, створюючи місце для відпочинку та оздоровлення наших захисників», — говорить Марина Юшкова.

Підтримка у межах проєкту

Ці історії відродження, як і багато інших, стали можливими завдяки підтримці проєкту “Підвищення економічної спроможності та доступу до можливостей для постраждалих від конфлікту громадян у Львівській області”. Після бізнес - навчання, відбудеться конкурс бізнес- планів. Грантовий комітет проєкту визначить переможців, які отримають фінансову підтримку в сумі до 5 тисяч доларів США  на розвиток власної справи.

Бажаємо успіху нашим учасникам/цям на їхньому шляху до нових звершень! 

В межах проєкту «Підвищення економічної спроможності та доступу до можливостей для постраждалих від конфлікту громадян у Львівській області, що проводиться спільно з Норвезькою радою у справах біженців (NRC) в Україні в межах Програми підтримки Нансена для України за фінансової підтримки Норвезької агенції з розвитку співробітництва (Norad) в партнерстві з ГО “Центр “Жіночі перспективи”.