ЛЬВІВСЬКЕ РЕГІОНАЛЬНЕ ПАРТНЕРСТВО ЗАЙНЯТОСТІ

ЛЬВІВСЬКЕ РЕГІОНАЛЬНЕ ПАРТНЕРСТВО ЗАЙНЯТОСТІ

Наталія Житняк: «Ми готові розвиватись і вчитись»

Наталія Житняк: «Ми готові розвиватись і вчитись»

Про любов до металу, протитанкові їжаки, продукцію для залізниці, кадрові питання.

Львівське підприємство ТзОВ "Браш"- переможці грантового конкурсу ЛРПЗ  "Опліч". Виробництво працює з 2006 року . Розпочинали діяльність з виготовлення офісних крісел. Сьогодні - потужний завод металоконструкцій різної складності. В асортименті: крісла, шкільні парти, стільці, функціональні лікарняні ліжка, тощо. Тут можуть виготовити металоконструкції різної складності.

Основний замовник - українська залізниця. Львівські виробники постачають крісла для вагонів,  крісла машиніста, крісла для людей з інвалідністю. "Трубу ріжемо, свердлимо, гнемо, вальцуємо. М'яку частину лиємо в себе, виготовляємо пінополіуретанові подушки, підлокітники, підголовники. Переймали досвід з - за кордону.  У нас закритий цикл виробництва, проектуємо, випробовуємо, виробляємо", - розповідає  директорка  Наталія Житняк.

Підприємство має власне конструкторське бюро і ділянку для випробувань продукції. Одними з перших закупили і встановили станок для лазерної різки. Сучасне обладнання, станки з ЧПУ дають можливість якісно виконувати найскладніші замовлення.

«Я отримую велике задоволення, коли йде мова про метал. Захоплююсь нашими робітниками. Люблю спостерігати, коли з куска металу народжується деталь. Це не просто робота. Це творчість»,- каже директорка.

  У перший тиждень війни підприємство перейшло на виготовлення протитанкових їжаків. Використали весь свій запас металу,  метал і зварювальників надали також інші підприємства. На заводі робота кипіла у три зміни. " Ніхто нікого не змушував. Всі намагались долучитись і допомогти",- згадує пані Наталія. Залізничний рухомий склад  теж зазнав суттєвих пошкоджень під час війни. Необхідно було відновлювати вагони. І виробники зайнялись своєю основною діяльністю.

ТзОВ «Браш» має також досвід виготовлення міжвагонних з’єднань, сильфонів. У свій час, саме львівські виробники виграли тендер на відновлення сильфонів у поїздах Хюндай. Основні роботи припали на час пандемії коронавірусу. Було непросто закупити необхідні матеріали, організувати роботу. Попри усі перешкоди замовлення виконали вчасно і якісно. В черговий раз підтвердили свій професіоналізм і конкурентоздатність.

На заводі працює 32 особи. Питання кадрів стоїть гостро. Бракує токарів, слюсарів, швачок, бухгалтерів. Підприємці співпрацюють з центрами зайнятості. Бажаючих також вчать безпосередньо на виробництві.  Затрачають на це час,  кошти, матеріали. Закономірно, зацікавлені  і хочуть  мати гарантії, що людина яка пройшла навчання залишиться працювати на заводі тривалий час.

Без змін в законодавстві кадрові питання вирішити складно. На законодавчому рівні, переконані виробники, повинно бути закріплено, що випускник після закінчення вишу чи професійно - технічного закладу має відпрацювати 3 роки. Тоді підприємства будуть забезпечені кадрами.

На грантові кошти ТзОВ «Браш» закупило розхідний  матеріал: свердла, різці, інструменти- "Дякуємо, що існують такі програми, що підтримують таких виробничників як ми, каже директорка підприємства. - Ми готові розвиватись і вчити

Виконавчий партнер Проєкту: ГО «Центр »Жіночі перспективи»».

В межах Проєкту МОП «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні» за фінансування Міністерства закордонних справ Данії та уряду Німеччини, за підтримки Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.