ЛЬВІВСЬКЕ РЕГІОНАЛЬНЕ ПАРТНЕРСТВО ЗАЙНЯТОСТІ

ЛЬВІВСЬКЕ РЕГІОНАЛЬНЕ ПАРТНЕРСТВО ЗАЙНЯТОСТІ

Вирощування органічного батату

Illustration

ФОП Пелех Стефан Дмитрович

Галузь бізнесу: агробізнес, вирощування органічного бататуРік заснування: 2024Місцезнаходження: с. Оброшине, Львівська обл.

Контактні дані:📞+38098-233-07-36Instagram

Стефан Пелех вже п’ять років розвивається в агросфері. Спершу експериментував із плодово-ягідними культурами, але з часом вирішив зробити ставку на батат. Перший урожай цього коренеплоду приніс не лише гарні результати, а й додає натхнення, оптимізму і впевненості в правильності обраного напрямку.

Батат виявився не лише невибагливим у догляді, а й справжнім суперфудом: він багатий на клітковину, антиоксиданти, вітаміни A, C, B6, а також калій і магній. Цей корисний і поживний продукт швидко зацікавив споживачів, які шукають корисні доповнення до свого раціону.

Сьогодні Стефан вирощує різні сорти батату: жовтий, червоний, фіолетовий, кремовий та інші. Попит на цей продукт зростає, адже батат можна використовувати для приготування низки страв: запікати, додавати у супи, готувати пюре, салати, робити фрі чи навіть десерти. Окрім цього, під час цвітіння батат створює мальовничі пейзажі, що додає естетичної привабливості сільськогосподарським угіддям.

Попри гарні врожаї Стефан розумів, що для розвитку бізнесу необхідні знання щодо ведення власної справи та сучасна техніка. Участь у тренінгу “Генеруй бізнес-ідею. Розпочинай свій бізнес” допомогла йому розробити бізнес-план і подати його на конкурс, для отримання гранту від Норвезької ради у справах біженців (NRC) в Україні. Завдяки фінансовій підтримці підприємець придбав мінітрактор та навісне обладнання, що значно спростило процес вирощування та збору екологічно чистого батату.

В межах проєкту «Підвищення економічної спроможності та доступу до можливостей для постраждалих від конфлікту громадян у Львівській області», що реалізується спільно з Норвезькою радою у справах біженців (NRC) в Україні в межах Програми підтримки Нансена для України за фінансової підтримки Норвезької агенції з розвитку співробітництва (Norad) в партнерстві з ГО
«Центр «Жіночі перспективи»